lt
Būtina išankstinė registracija telefonu
lt
Būtina išankstinė registracija telefonu

Žmogaus papilomos viruso skiepai

175 Eur

PavadinimasGARDASIL-9
GamintojasPfizer
Kaina175 Eur
* skiepijimo paslauga papildomai kainuoja 3,00 Eur
skiepai nuo ŽPV

Aprašymas

Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija – tai virusinė, dažniausiai, lėtinė liga, kai šios infekcijos sukėlėjas išlieka latentinėje fazėjė, tačiau veikiant rizikos veiksniams gali sukelti kliniškai įvairius odos, viršutinių kvėpavimo takų, lytinių organų sistemos gleivinių pažeidimus ar galimi ikivėžiniai ar vėžiniai susirgimai.

Nustatytas aiškus ryšys tarp didelės onkogeninės rizikos ŽPV (ŽPV 16 ir 18) ir gimdos kaklelio vėžio. Vienas svarbiausių rizikos veiksnių, sąlygojančių gimdos kaklelio vėžio išsivystymą – ŽPV infekcija lytiniuose takuose. 99 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų yra susiję su genitaline ŽPV infekcija. Gimdos kaklelio vėžio išsivystymo rizika yra nedidelė, jei laiku diagnozuojami ir gydomi gimdos kaklelio ikivėžiniai pažeidimai.

Skiepai nuo ŽPV mažina riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu.

Skiepai nuo žmogaus papilomos viruso – skiepijimo grafikai

Geriausia yra paskiepyti 9-13 metų mergaites, t.y. iki seksualinių santykių pradžios. Tačiau skiepijimas yra veiksmingas ir vyresnioms. Mergaitėms, kurioms šiuo metu jau yra 11 metų, bet dar nesuėjo 12, skiepijamos Ligonių kasų lėšomis. Pasitarkite su savo šeimos gydytoju. 

Rekomenduojamos trys vakcinos dozės: pasirinktą dieną, mėnuo nuo pirmos dozės ir praėjus 6 mėnesiams po pirmos vakcinos dozės.

Altameda klinikose nuolat turime reikalingų skiepų, visada primename dėl palaikomojo skiepijimo, kad Jūs būtumėte apsaugoti. Informaciją apie visus skiepus rasite čia