lt
Būtina išankstinė registracija telefonu
lt
Būtina išankstinė registracija telefonu

Vidurių šiltinės skiepai

41 Eur

PavadinimasTYPHIM
GamintojasSanofiPasteur
Kaina41 Eur
* skiepijimo paslauga papildomai kainuoja 3,00 Eur
skiepai nuo vėjaraupių

Aprašymas

Pasaulyje kasmet registruojama apie 17 milijonų vidurių šiltinės atvejų ir apie 600 tūkstančių mirties nuo šios infekcinės ligos atvejų. Dažniau ši infekcija paplitusi šilto klimato šalyse – Azijoje, Afrikoje, Lotynų Amerikoje.

Paskutiniais metais Lietuvoje kasmet diagnozuojami 1-2 šios infekcijos atvejai, tarp jų ir įvežtiniai atvejai iš endeminių šalių.

Vidurių šiltinė yra ūmi infekcinė liga, pasireiškianti ilgai trunkančiu karščiavimu, stipriais galvos skausmais, bendru silpnumu, apetito stoka, suretėjusiu širdies dažniu, vidurių užkietėjimu arba viduriavimu, sausu kosuliu. Negydomiems ligoniams po kelių savaičių gali atsirasti žarnyne opos, dėl kurių gali būti kraujavimas iš žarnyno arba įvykti žarnos prakiurimas (perforacija).

Vidurių šiltinės skiepai – skiepijimo grafikai

Vakcina rekomenduojama suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 2 metų vaikams, besirengiantiems keliauti į endemines sritis. TYPHIM vakciną galima vartoti kartu su kitokiomis vakcinomis: hepatito A, geltonojo drugio, diftterijos, stabligės, poliomielito, pasiutligės, meningito A ir C bei hepatito B. 

Daugiau kaip 90% žmonių apsauga prieš vidurių šiltinę susidaro po vienos injekcijos dozės. Imunitetas atsiranda praėjus maždaug 2-3 savaitėms po skiepijimo ir trunka apie 3 metus. Jei išlieka užsikrėtimo pavojus, pakartotinai reikia skiepytis kas 3 metus. Vakcinacijos dozė yra tokia pati tiek suaugusiems žmonėms, tiek vaikams.

Altameda klinikose nuolat turime reikalingų skiepų, visada primename dėl palaikomojo skiepijimo, kad Jūs būtumėte apsaugoti. Informaciją apie keliautojų skiepus rasite čia. Informaciją apie visus Altameda klinikos skiepus rasite čia