lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00
lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00

Vėjaraupių skiepai

75,00 Eur

PavadinimasVARILRIX
GamintojasGlaxoSmithKline
Kaina75 Eur
Vėjaraupių skiepai

Aprašymas

Vėjaraupiai – ūminė virusinė liga. Ja užsikrečiama nuo sergančiojo, kai jis kosti, čiaudo, kalba. Galima užsikrėsti ir tiesiogiai per odą, liečiant bėrimus, jei serga nėščioji – per placentą.

Dažniausiai vėjaraupiais serga ikimokyklinio amžiaus vaikai, tuomet persergama lengva šios ligos forma. Suaugusiems ši liga kur kas pavojingesnė – komplikacijų išsivystymo rizika suaugusiems, sergantiems vėjaraupiais, yra daug kartų didesnė nei vaikams. Itin vėjaraupių infekcija pavojinga kūdikiams ir nėščioms moterims. Taip pat tiems, kurių imunitetas yra nusilpęs.

Virusas yra itin lakus ir gali pasklisti po visą pastatą. Tačiau jis jautrus ultravioletiniams spinduliams, lauke greitai žūva, todėl užsikrečiama tik uždarose patalpose.

Persirgusiems vėjaraupiais susidaro patvarus, ilgalaikis imunitetas.

Vėjaraupių skiepai – skiepijimo grafikai

Nuo vėjaraupių rekomenduojama paskiepyti vyresnius nei 9 mėnesių amžiaus vaikus, anksčiau nesirgusius vėjaraupiais. Dažniausiai vėjaraupių vakciną rekomenduojama skiepyti antraisiais gyvenimo metais kartu su tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina. Jei šis laikas jau praėjo, patariama vaikus paskiepyti prieš vedant į kolektyvą – darželį ar mokyklą.

Rekomenduojama pasiskiepyti suaugusiems, vėjaraupiais nesirgusiais žmonėms, kurie turi didelę kontakto su šia infekcija riziką. Tai yra: slaugantiems ligonius, vaikų darželių personalui, moterims, planuojančioms nėštumą, tėvams, ruošiantiems leisti į darželį vaikus, medicinos personalui. Taip pat asmenims su nusilpusia imunine sistema.

Vaikams (vyresniems nei 9 mėn.) ir suaugusiems asmenims reikalingos dvi vakcinos dozės.

Vėjaraupių vakcina negalima skiepyti nėščiųjų. Vakcinos nereikėtų skiepyti ir asmenims, kuriems neseniai buvo perpiltas kraujas ar buvo skiriami imunoglobulinai.

Jei turėjote kontaktą su vėjaraupiais ir dar nepraėjo 72 valandos – galite pasiskiepyti. Taip ligos galima išvengti arba persergama lengvesne ligos forma.

Altameda klinikose nuolat turime reikalingų skiepų, visada primename dėl palaikomojo skiepijimo, kad Jūs būtumėte apsaugoti. Informaciją apie visus skiepus rasite čia