lt
Būtina išankstinė registracija telefonu
lt
Būtina išankstinė registracija telefonu

Meningokoko skiepai

95/119 Eur

PavadinimasNIMENRIX
GamintojasPfizer
Kaina95 Eur
PavadinimasBEXSERO
GamintojasGlaxoSmithKline
Kaina119 Eur
PavadinimasTRUMENBA
GamintojasPfizer
Kaina119 Eur
* skiepijimo paslauga papildomai kainuoja 3,00 Eur
skiepai nuo meningokoko

Aprašymas

Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis meningokoko sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Maždaug 1 iš 10 susirgusiųjų šia liga miršta, nors yra tinkamai gydomi.

Lietuvoje kiekvienais metais apie 70 žmonių serga meningokokiniu meningitu, kasmet 5-7 žmonės miršta. Ši infekcija pavojinga įvairaus amžaus žmonėms, tačiau dažniausiai serga vaikai iki penkerių metų ir paaugliai. Pavojus susirgti yra esant virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, stresui ir kita.

Meningokoko skiepai – skiepijimo grafikai

BEXSERO yra pirmoji plataus spektro B grupės meningokokų vakcina, patvirtina Europos Komisijos po daugiau kaip 20 metų trukusių tyrimų ir leidžiama naudoti nuo 2 mėnesių amžiaus kūdikiams ir vyresniems žmonėms.

Vaikai nuo dvejų iki dešimties metų skiepijami du kartus su dviejų mėnesių pertrauka, o vyresni vaikai ir suaugę – du kartus su vieno mėnesio pertrauka.

TRUMENBA – vakcina 10 m. ir vyresnių vaikų, paauglių ir suaugusiųjų imunizacijai nuo meningokokinės infekcijos, sukeltos B grupės meningokoko.

Pirminiame gydymo etape galima bent 6 mėnesių intervalu atlikti 2 injekcijas arba, bent 1 mėnesio intervalu, atlikti 2 injekcijas, o po ne mažiau kaip 4 mėnesių atlikti trečią injekciją. Vėliau pacientams, kuriems iškilęs didesnis invazinės meningokokinės ligos pavojus, galima apsvarstyti galimybę sušvirkšti papildomą pakartotinę vakcinos dozę. Didesnę riziką susirgti meningokokine infekcija turi rūkantys asmenys, vaikai kenčiantys nuo pasyvaus rūkymo, persirgus gripu, kitomis virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis, esant nusilpusiam imunitetui.

NIMENRIX – vakcina, skirta suaugusiems pacientams, paaugliams ir vaikams nuo 6 savaičių nuo keturių grupių (A, C, W-135 ir Y) meningokokinės ligos apsaugoti.

6–12 savaičių amžiaus vaikams rekomenduojamos trys Nimenrix dozės (pirma dozė skiriama nuo 6 savaičių amžiaus, antra – vyresniam nei 2 mėnesių vaikui ir trečia palaikomoji dozė, kai vaikui sueina 1 metai). Suaugusiesiems ir vaikams nuo 1 metų amžiaus paprastai skiriama viena injekcija.

Altameda klinikose nuolat turime reikalingų skiepų, visada primename dėl palaikomojo skiepijimo, kad Jūs būtumėte apsaugoti. Informaciją apie visus skiepus rasite čia