lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00
lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00

Tymų skiepai (MMR)

45 Eur

PavadinimasPRIORIX
GamintojasGlaxoSmithKline
Kaina45 Eur
PavadinimasMMR VAXPRO
GamintojasSchering Plough
Kaina45 Eur
Tymų virusas

Aprašymas

Tymai – ūmi ir labai užkrečiama virusinė infekcija, kurios nuo 1 iki 3 atvejų tūkstančiui žmonių baigiasi mirtimi.

Tymų virusai ypač lakūs, jie lengvai plinta oro srautais pastato ribose. Ultravioletinei radiacijai virusas yra labai jautrus, todėl galimybė užsikrėsti lauke yra labai maža. Infekcijos šaltinis gali būti tik sergantis žmogus, iš kurio tymų virusas išsiskiria per kvėpavimo takus ir plinta oro lašeliniu būdu. Jeigu patalpoje yra sergantysis ir neskiepytas ar tymais nepersirgęs žmogus, tikimybė, kad jis užsikrės yra apie 95%. Patikimiausia tymų profilaktikos priemonė yra skiepai. Lietuvoje skiepijama kombinuota tymų, raudonukės ir epideminio parotito (kiaulyės) vakcina, vadinamąja MMR. Tymams imlūs yra ir vaikai, ir suaugusieji.

Siekiant suvaldyti šį virusą, reikalingos ypač aukštos skiepijimo apimtys (didesnės nei 95%). Kai kurie žmonės dėl tam tikrų būklių negali būti paskiepyti. Kai nepasiskiepijusių būna per didelė dalis (daugiau nei 5%), turme tymų protrūkius. Vadovaujantis ULAC duomenimis, 2017 m. paskiepytų nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės infekcijų dvejų metų amžiaus vaikų vakcinacijos aprėptys Lietuvoje siekė tik 93,5%.

Daugiau informacijos apie tymus rasite čia

Tymų, raudonukės ir epideminio parotito (MMR) skiepai – skiepijimo grafikai

Pagal galiojantį Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių pirmas MMR skiepas gaunamas antraisiais gyvenimo metais, antrasis – 6-7 metų amžiaus. Jei dėl kokių nors priežasčių vaikystėje vaikas paskiepytas nebuvo, jaunuolius iki 18 metų reikia skiepyti 2 dozėmis MMR vakcinos su 3 mėnesių tarpu. 

Suaugusiesiems nuo 18 metų turėtų pasiskiepyti viena vakcinos doze, jei nebuvo skiepyti MMR vakcina ar buvo skiepyti tik viena jos doze vaikystėje. 

Jei jūs ir jūsų šeimos gydytojas neturi tikslių duomenų apie jūsų skiepijimo istoriją, imuniteto atsako lygį galima nustatyti ir laboratoriniais tyrimais

Altameda klinikose nuolat turime reikalingų skiepų, visada primename dėl palaikomojo skiepijimo, kad Jūs būtumėte apsaugoti. Informaciją apie visus skiepus rasite čia