lt
Būtina išankstinė registracija telefonu
lt
Būtina išankstinė registracija telefonu

Hepatito A ir B skiepai

37/39/49/64 Eur

PavadinimasTWINRIX
GamintojasGlaxoSmithKline
Kaina64 Eur
PavadinimasENGERIX B
GamintojasGlaxoSmithKline
Kaina37 Eur
PavadinimasHAVRIX 1440
GamintojasGlaxoSmithKline
Kaina49 Eur
PavadinimasHAVRIX 720 junior
GamintojasGlaxoSmithKline
Kaina39 Eur
* skiepijimo paslauga papildomai kainuoja 3,00 Eur
skiepai nuo hepatito

Aprašymas

Hepatitų A ir B skiepai 

TWINRIX – vakcina skiriama asmenims, kuriuos siekiame apsaugoti nuo virusinio hepatito A ir B. Rekomenduojama vyresniems nei 16 metų paaugliams ir suaugusiems. Vakcina skatina organizmą gaminti antikūnus nuo virusinių hepatitų A ir B. Nė vienas vakcinos komponentas nėra užkrečiamas.

Iš viso skiriamos trys injekcijos per 6 mėnesius. Pirmąjį kartą vakcinos bus švirkščiama pasirinktąją dieną, kitos dvi dozės – praėjus vienam mėnesiui ir šešiems mėnesiams po pirmosios dozės.

Twinrix tris dozes taip pat galima skirti per 1 mėnesį. Taip dozuoti galima tik suaugusiesiems, kuriems reikia greitos apsaugos (pvz., toli keliaujantiems). Pirmoji dozė bus sušvirkšta pasirinktąją dieną, kitos dvi dozės: 7-ąją ir 21-ąją dienomis po pirmosios dozės. Ketvirtąją dozę rekomenduojama švirkšti dvyliktąjį mėnesį.

Hepatito B skiepai

Virusinis hepatitas B – tai hepatito B viruso sukeltas kepenų uždegimas. Šios ligos sukėlėjas – hepatito B virusas pažeidžia kepenis, sukeldamas uždegimą, kuris gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį, visišką kepenų funkcijos nepakankamumą.

Daugiau kaip trečdalis pasaulio gyventojų turi virusinio hepatito B infekcijos serologinių žymenų (t.y. turėjo sąlytį su virusu, bet pasveiko), o 350 milijonų yra lėtiniai virusinio hepatito B infekcijos nešiotojai. Lietuva priklauso vidutinio endemiškumo zonai – 80 tūkst. žmonių yra lėtiniai virusinio hepatito B infekcijos nešiotojai. Imlumas virusiniam hepatitui B yra visuotinas, o tai reiškia, kad visi nepasiskiepiję nuo virusinio hepatito B asmenys, gali užsikrėsti šiuo virusu.

%skiepijus pilną ENGERIX B vakcinos kursą (trys dozės), užtikrinama apsauga mažiausiai 15 metų, o kai kuriais atvejais gali tęstis ir visą likusį gyvenimą. Antra vakcina skiriama praėjus mėnesiui nuo pirmos vakcinos, ir trečia vakcina po penkių mėnesių nuo antrosios vakcinos sušvirkštimo.

Galima ir pagreitinta schema žmonėms, kuriems reikia greitos apsaugos. Tačiau tokiu atveju bus reikalinga keturios dozės.

Hepatito A skiepai

Hepatitas A yra infekcinė liga, kuri pažeidžia kepenis ir gali sukelti geltą. Kasmet pasaulyje virusiniu hepatitu A  (VHA) suserga apie 1,4 milijono žmonių. Rizika užsikrėsti HAV yra visuotina, tačiau suserga ne kiekvienas, kadangi persirgę šia infekcine liga ar pasiskiepiję asmenys įgyja ilgalaikį atsparumą.

Šią ligą sukelia hepatito A virusas. Hepatito A virusas gali būti perduotas nuo vieno asmens kitam su maistu ir gėrimais arba plaukiojant vandenyje, užterštame nuotėkomis. Vakcinacija – efektyviausia hepatito A profilaktikos priemonė. Šiuolaikinės A hepatito vakcinos pasižymi dideliu imunogeniškumu.

Pasiskiepijus dvejomis vakcinos HAVRIX 1440 / HAVRIX 720 (vaikams) dozėmis apsauginis antikūnų titras gali išlikti iki 20 metų. Skiriama nuo 16 metų amžiaus. Rekomenduojamos dvi dozės. Antroji (revakcinacijos) dozė gali būti skirta bet kuriuo metu praėjus nuo 6 mėnesių ir 5 metų po pirminės dozės suleidimo, tačiau geriausiai – praėjus nuo 6 iki 12 mėnesių, kad būtų užtikrinta ilgalaikė apsauga.

Altameda klinikose nuolat turime reikalingų skiepų, visada primename dėl palaikomojo skiepijimo, kad Jūs būtumėte apsaugoti. Informaciją apie visus skiepus rasite čia