lt
Be eilių.    Be registracijos.  
lt
Be eilių.    Be registracijos.  

Gripo testas

10,00 Eur

PavadinimasGreitasis gripo testas
Rezultataiper 15 minučių
Kaina10,00 Eur
Gripo testas altameda vilnius kaunas
Gripas, o gal tik peršalimas? Atsakys gripo testas. 

Pajutus pirmuosius ligos simptomus, į šį klausimą greičiausiai atsakys gripo testas. Paprastas ir labai jautrus testas nustato gripo tipo A ir/ar B kvėpavimo takų infekciją. Mėginys testui atlikti imamas nosies tepinėlio metodu steriliu tamponėliu paimant tepinėlį iš vienos nosies šnervės, tuomet pakartojant šią procedūrą su kita. Mėginys testuojamas iškart, rezultatas matomas per 15 minučių.

Žinant testo rezultatą gydytojui yra lengviau paskirti tolimesnį gydymą. Kuo anksčiau gripas bus pradėtas gydyti, tuo didesnė tikimybė bus išvengti rimtesnio susirgimo bei komplikacijų.

Gripas ir peršalimas

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia virusas.  Šis virusas atakuoja daugiausia viršutinius kvėpavimo takus – nosį, gerklę ir bronchus, o retais atvejais dar ir plaučius. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripo virusas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Kasmet Lietuvoje nuo gripo ar jo sukeliamų komplikacijų miršta 10 – 30 žmonių.

Gripas plinta oro lašeliniu būdu. Juo galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus. Gripo virusas, kartu su seilių dalelėmis, čiaudint ir kosint plinta 160 km/h greičiu. Į kito žmogaus organizmą viruso patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę.

Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24-72 val. Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta, didesnė nei 38,5°C, temperatūra, sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas.

Tuo tarpu peršalimas vystosi lėtai. Jam būdingas nežymus arba išvis nesantis karščiavimas, peršti gerklę, prasideda sloga, kamuoja lengvas kosulys. Peršalimui, kitaip nei gripui, komplikacijos nebūdingos. Abiem atvejais užsikrečiama nuo sergančių asmenų, kurie kalba, kosti, čiaudo. 

Žiemos metu žmonės labai daug laiko praleidžia uždarose patalpose, kur yra puikios sąlygos plisti gripo virusui. Dėl to rekomenduojame dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis bei masinio žmonių susibūrimo vietų. Kosint ir čiaudint reikia prisidengti burną alkūne ar popierine nosine, neplautomis rankomis neliesti akių ir burnos, gerai vėdinti patalpas. Susirgus gerti daug skysčių ir likti namuose.

Pasijutus blogai, pradėjus karščiuoti, įtariant, kad galite būti užsikrėtę gripu, rekomenduojame nedelsti ir kuo skubiau atlikti gripo testą.

Gripo skiepai

Primename, kad efektyviausia priemonė, sauganti nuo gripo, yra skiepai. Pasiskiepijus labai sumažėja tikimybė susirgti, o susirgusiam liga būna ženkliai lengvesnė.

Gripo virusas nuolat mutuoja, todėl kasmet reikia skiepytis iš naujo, kad būtumėte atsparūs tuo metu plintančiam gripo virusui. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui.