lt
Būtina išankstinė registracija telefonu, privaloma dėvėti kaukę
lt
Būtina išankstinė registracija telefonu, privaloma dėvėti kaukę

Gripo skiepai

Skiepysime nuo rugsėjo

PavadinimasVAXIGRIP TETRA
GamintojasSanofi Pasteur
Kaina19,50 Eur

Gripo skiepai - aprašymas

Gripo skiepai labai sumažina tikimybę susirgti, o susirgusiam liga būna ženkliai lengvesnė. Lietuvoje 2018/19 metų sezoną gripu sirgo 49 700 gyventojų, 26 iš jų mirė. Kasmet nuo gripo pasiskiepija apie 120 000 žmonių. Gripo virusas nuolat mutuoja, todėl kasmet reikia skiepytis iš naujo, kad būtume atsparūs tuo metu plintančiam gripo virusui. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui.

Gripo skiepai – skiepijimo grafikai

Skiepijama vieną kartą suleidžiant vakciną į raumenis, imunitetas susidaro po dviejų savaičių. Jokio specialaus pasiruošimo vakcinacijai nereikia. Po pasiskiepijimo galima užsiimti kasdiene veikla.

PSO rekomenduoja skiepytis nėščioms, bet kuriuo nėštumo laikotarpiu ar planuojančioms pastoti moterims, nes nėščiosios labiau rizikuoja sunkiai susirgti gripu. Paskiepijus besilaukiančias motinas, gimę kūdikiai būna apsaugoti nuo gripo iki 6 mėnesių.

Gripo skiepai neapsaugo nuo kitų virusų ar bakterijų sukeltų peršalimo ligų.

Altameda klinikose nuolat turime reikalingų skiepų, visada primename dėl palaikomojo skiepijimo, kad Jūs būtumėte apsaugoti. Informaciją apie visus skiepus rasite čia.

Apie gripą smulkiau

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kurią sukelia virusas. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripo virusas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Kasmet Lietuvoje nuo gripo ar jo sukeliamų komplikacijų miršta 10 – 30 žmonių.

Gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus. Gripo virusas, kartu su seilių dalelėmis, čiaudint ir kosint plinta 160 km/h greičiu. Į kito žmogaus organizmą viruso patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę.

Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24-72 val. Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta, didesnė nei 38,5°C, temperatūra, sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas.

Skiepai nuo gripo

Gripo virusui būdinga dažna antigeninė kaita (genetinės mutacijos). Todėl Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) nuolat renka informaciją apie gripo virusų kaitą ir kasmet atrenka tris realiausius gripo viruso tipus bei pagaminami jiems tinkantys skiepai. Vakcinose gripo viruso jose nėra – paliekamos tik neaktyvios dalelės, stimuliuojančios žmogaus imunitetą. Kadangi gripą kiekvienais metais sukelia vis kitas viruso tipas, skiepytis reikėtų kasmet tam sezonui pagaminta vakcina.

Žiemos metu žmonės labai daug laiko praleidžia uždarose patalpose, kur yra puikios sąlygos plisti gripo virusui. Dėl to rekomenduojame dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis bei masinio žmonių susibūrimo vietų, kosint ir čiaudint prisidengti burną alkūne ar popierine nosine, neplautomis rankomis neliesti akių ir burnos, gerai vėdinti patalpas, o susirgus gerti daug skysčių ir likti namuose.