lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00
lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas yra gana dažnas, bet jo požymiai tokie buitiniai, kad jų tiesiog nepriskiriame maistui.

Apsunkimą po valgio, virškinimo sutrikimus aiškiname persivalgymu, galvos skausmą ar net migreną slopiname vaistais, odos problemas sprendžiame tepalais, o su nuolatiniu nuovargiu ir viršsvoriu tiesiog susitaikome, nors gali būti, kad dėl visko kaltas maisto netoleravimas.

Alergija maistui gana greitai išryškėja, pavyzdžiui suvalgius krevečių išberia ar ima bėgti nosis. Todėl alergiją lengviau įtarti, o atlikus nesudėtingus tyrimus ir tiksliai nustatyti, kam esate alergiški.

Maisto netoleravimas kartais gali pasireikšti praėjus kelioms valandoms ar net dienoms po „probleminio produktosuvartojimo. Netoleruojantis laktozės (pieno cukraus) gali suviduriuoti jau po valandos nuo barščių su grietine suvalgymo, o gali ir tik po dienos jausti pilvo pūtimą. Netoleruojantis gliuteno ir po dviejų dienų nuo skanių bandelių privalgymo jus energijos trūkumą ir apsunkusią galvą (brain fog).

Maisto netoleravimas paskatina daugelį lėtinių ligų.

Maisto netoleravimas užveda daug nepageidautinų procesų: skatina žarnyno sienelės pralaidumą, todėl į kraują patenka stambesnės baltymų molekulės ir toksinai iš žarnyno, įsijungia uždegimas ir autoimuninės reakcijos, kai leukocitai atakuoja savus audinius.

Taigi, gali būti, kad jums nepavyksta susireguliuoti kraujospūdžio dėl autoimuninio tireoidito (skydliaukės uždegimo), o šį savo ruožtu palaiko maisto netoleravimas, pavyzdžiui vištienos ir ryžių arba pomidoro ir kiaušinio, arba dar ko nors. Atsisakius netoleruojamų produktų nurimtų skydliaukė ir lengviau susireguliuotų kraujospūdis.

Imuninė sistema reaguodama į netoleruojamą maistą palieka kraujyje “pėdsakus” – kiekvienam produktui specifinius antikūnius, imunoglobulinus G, kuriuos galima nustatyti laboratorijoje ir taip išsiaiškinti, kokių tiksliai produktų netoleruojate, nors ir nesate jiems alergiški.

ImuPro yra gerai standartizuotas Vokietijoje sukurtas maisto netoleravimo tyrimas.

ImuPro tyrimui imamas kraujas iš venos. Atlikę tyrimą sužinosite, kokių maisto produktų netoleruojate ir galėsite daug tiksliau imtis mitybos pokyčių. Laikydamiesi gydymo rekomendacijų, iš savo organizmo pašalinsite kenksmingus ir uždegimą skatinančius junginius, turėtų pagerėti Jūsų sveikata ir bendra savijauta, žvalumas ir darbingumas.

Išsamiau apie tyrimo eigą bei pasiruošimą jam kasdien (ir savaitgaliais) nemokamai konsultuoja Altameda klinikoje Vilniuje Mindaugo Maximoje greta Eurovaistinės ir Kaune Akropolio Eurovaistinėje.

Primename, kad Jūs patys esate atsakingi už savo sveikatą, o gydytojas ir vaistininkas Jums padeda. Būkite dėmesingi ir rūpestingi sau.

Parengė gyd. Viktorija Kniazevaitė, ALTAMEDA klinika

 


ImuPro Screen tyrimo specifikos:

morka

saldi paprika

pomidoras

gliutenas

lazdyno riešutas

migdolas

ananasas

apelsinas

bananas

vištiena

karvės pienas

ožkos pienas/sūris

avies pienas/sūris

česnakas

vanilė

omaras

vištos kiaušinis

ryžiai

medus

mielės (alaus, duonos)

sojos pupelė

žirnis/pupelė

Saugiai. Patogiai.

Altameda padeda aktyviems žmonėms greitai pasirūpinti savo ir savo vaikų sveikata: pasiskiepyti ir atlikti kraujo tyrimus, patogiai gauti aiškius atsakymus.

Daugumos tyrimų atsakymus išsiųsime el. paštu po pusdienio, kai kuriuos tyrimus atliksime čia pat.

Pasiūlymai Jūsų sveikatai: