lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00
lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00

Skydliaukė ir širdis: kaip skydliaukės tyrimai gali jums padėti

Širdies ir skydliaukės ligos yra gana dažnos. Sutrikusi skydliaukė neretai pakenkia dar ir širdies veiklai. Ką reiktų žinoti apie skydliaukės ligų įtaką širdžiai?

Skydliaukė – tai nedidelė drugelio formos liauka kakle. Skydliaukės išskiriami hormonai reguliuoja medžiagų apykaitą, širdies ir kraujagyslių veiklą, turi įtakos odai, žarnynui, inkstams, nervų sistemai. Dažniausi sutrikimai: hipotiroidizmas (skydliaukė gamina per mažai hormonų) ir hipertiroidizmas (skydliaukė gamina per daug hormonų). Moterys skydliaukės ligomis serga dažniau negu vyrai.

Nedidelius skydliaukės sutrikimus galima nustatyti tik ištyrus hormonus kraujuje, nes sutrikimo požymiai būna neryškūs. Kai skydliaukės veikla yra stipriai sutrikusi, požymiai yra gana aiškūs. Hipertirozės atveju: juntamas energijos antplūdis, karštis, sudirgimas, nervingumas, rankų drebulys, viduriavimas, išverstakumas. Hipotirozės atveju jaučiamas šaltis, silpnumas, mieguistumas, prasta nuotaika, sausa oda, užkietėję viduriai.

Hipotiroidizmas

Kai trūksta skydliaukės hormonų širdis silpniau susitraukia ir blogiau atsipalaiduoja, išstumia mažiau kraujo, o širdies pulsas būna retas, kraujagyslių sienelės tampa mažiau elastingos, todėl pakyla kraujospūdis, ir po nedidelio fizinio krūvio vargina dusulys, pasunkėja širdies nepakankamumas ar prisideda kojų tinimai sergant santykinai lengvomis širdies ligomis.

Hipertiroidizmas

Kai skydliaukė gamina per daug hormonų širdis susitraukia dažniau ir stipriau, o kraujagyslės išsiplečia, kartu su dažnu pulsu būna prieširdžių virpėjimas ar ekstrasistolių (širdies permušimų) bei padidėjęs kraujospūdis su dideliu sistoliniu (viršutiniu) ir nedideliu diastoliniu (apatiniu) spaudimu, vargina dusulys dėl raumenų silpnumo ir krūtinės angina ar infarktas.

Skydliaukės tyrimai

Kadangi skydliaukės ligos yra gana dažnos, o jų požymiai ne visada ryškūs, ir ypač, kai keli simptomai netinka prie įprastinės širdies ligos eigos arba nepavyksta sureguliuoti širdies ritmo ar kraujospūdžio, reiktų tiesiog ištirti skydliaukės hormonų kiekį. Paprastai tiriami trijodtironinas (T3), tiroksinas (T4), tireotropinis hormonas (TTH) ir skydliaukės persoksidazės antikūniai (ATPO). Sumažėjęs TTH parodys esantį lengvą hipertiroidizmą, net jei skydliaukės hormonų (T3 ir T4) kiekis yra normalus.

Primename, kad Jūs patys esate atsakingi už savo sveikatą, o gydytojas ir vaistininkas Jums padeda. Būkite dėmesingi ir rūpestingi sau. Altameda klinikos taip pat yra geras pagalbininkas patogiai pasirūpinant sveikata.

Parengė gyd. Viktorija Kniazevaitė

Saugiai. Patogiai.

Altameda padeda aktyviems žmonėms greitai pasirūpinti savo ir savo vaikų sveikata: pasiskiepyti ir atlikti kraujo tyrimus, patogiai gauti aiškius atsakymus.

Daugumos tyrimų atsakymus išsiųsime el. paštu po pusdienio, kai kuriuos tyrimus atliksime čia pat.

Pasiūlymai Jūsų sveikatai: