lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00
lt
Be eilių.    Be registracijos.   Kasdien nuo 9.00 iki 20.00
Cholesterolis gliukozė kraujo tyrimai insultas

Cholesterolis, gliukozė ir alkoholis: kaip sumažinti insulto riziką?

Nerimaujate dėl to kaip alkoholio vartojimas gali paveikti jūsų sveikatą ? Nauja tyrimų apžvalga rodo, kad nedidelis alkoholio vartojimas mažina riziką, kad jus ištiks insultas. Dažnas ir didesnis alkoholio vartojimas padidina riziką patirti insultą. Bet dar svarbiau kontroliuoti kraujospūdį, sportuoti, mesti rūkyti, pasiekti, kad cholesterolis ir gliukozė būtų normalūs. 

Insultas: tyrimų apžvalga

Išeminis insultas ištinka užsikimšus smegenų kraujagyslei, o hemoraginis – išsiliejus kraujui į smegenis. Dažnai kartu būna padidėjęs kraujospūdis, blogasis cholesterolis ar gliukozė. O kaip dėl alkoholio? Kokia jo įtaka insultui? Insulto tyrimų (25 skirtingi tyrimai apimantys 20 000 insulto atvejų) apžvalga: 1-2 gėrimai per dieną yra susiję su mažesne išeminio insulto rizika, o daugiau kaip 2 gėrimai per dieną yra susiję su didesne išeminio ir hemoraginio insulto rizika.

Vis tik apžvalga neteigia, kad esama priežastinio ryšio tarp nedidelio alkoholio vartojimo ir retesnių insultų: negalime sakyti, kad dėl nuolatinio nedidelio kiekio alkoholio yra patiriama mažiau insultų. Tiesiog tyrimai nustatė asociaciją, kad tie, kas nedaug išgerdavo taip pat rečiau patirdavo insultus.

Todėl, jei alkoholio nevartojate, tai ir nepradėkite. Jei vartojate nedaug (minėtus 1-2 gėrimai per dieną), tai žinokite, kad alkoholis padidina HDL (gerojo) cholesterolio kiekį, padidina jautrumą insulinui (tai yra gerai), sumažina fibrinogeno ir uždegiminių žymenų kiekį (tai irgi gerai), didina kraujospūdį (čia tai blogai). Vienas gėrimas yra 14 g gryno alkoholio ir apytiksliai atitinka 300 ml 5% alaus, 120 ml 12% vyno, 40 g stiprių gėrimų (40%).

Insultas ir alkoholis: nuorodos į tyrimų šaltinius

Visą Karolinska Instituto ir Kembridžo Universiteto 2016 m. lapkričio apžvalgą galite rasti čia.

Jei norite dar pasirūpinti savimi ir išvengti insulto, tai kontroliuokite savo kraujospūdį, sportuokite, jei rūkote – meskite, jei sergate diabetu, gerai reguliuokite gliukozės kiekį, palaikykite normalų cholesterolio kiekį.

Smulkiau apie insultą rašo ir Dr. Andrew Weil.

Cholesterolis ir gliukozė: nedelskite išsitirkite dabar!

Jei nežinote kokie jūsų gliukozė ar cholestrolis – išsitirkite pas šeimos gydytoją arba Altameda klinikoje – saugiai, patogiai ir svarbiausia greitai. Tyrimo rezultatus su gydytojo komentaru gausite el.paštu per 1 darbo dieną nuo kraujo mėginio paėmimo.

Saugiai. Patogiai.

Altameda padeda aktyviems žmonėms greitai pasirūpinti savo ir savo vaikų sveikata: pasiskiepyti ir atlikti kraujo tyrimus, patogiai gauti aiškius atsakymus.

Daugumos tyrimų atsakymus išsiųsime el. paštu po pusdienio, kai kuriuos tyrimus atliksime čia pat.

Pasiūlymai Jūsų sveikatai: